SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ´ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

     Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında aldığı bir kararla Dünya Engelliler Günü ilan edilen 3 Aralık, engeli olan bireylerin topluma kazandırılması ve sorunlarının gündeme getirilmesi amacıyla tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.     

     Türkiye´de nüfusun önemli bir çoğunluğunu oluşturan engelli vatandaşlarımızın günümüzde bir çok haktan yararlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Ercan YILDIZ, bu durumun kişinin özel durumu değil tüm toplumun dikkat etmesi gereken bir durum olması gerektiğini kaydetti.  Hep daha iyinin hedeflenerek daha fazla kazanım elde etmenin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz, Engelliler Haftasının bu durumu dile getirmede bir vesile olduğunu belirtti.

  Mutlu ve huzurlu bir toplum yaratmanın en önemli şartı, bütün bireylerin eşit şartlarda, ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak ve destek vererek, zorlukları birlikte göğüsleyerek ileriye bakabilmelerini sağlamaktır. 

      Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu olmaktan ziyade sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur. Engelli vatandaşların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir.    

     Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizdeki tüm engelli bireylerin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.