SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Aziz milletimizin, bekası ve hürriyet hakkı için tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı mazisi boyunca istiklali ve istikbali uğruna ödediği bedellerle aziz milletimiz, her daim kararlılığını ve iradesini ortaya koymuştur.

 

Türk milletinin boynuna esaret zinciri geçirmeye cüret edenlere en ağır karşılığı yine milletin evlatları vermiştir. Birinci Dünya Savaşı'nın seyrini değiştiren Çanakkale cephesinde, düşmanın silah ve insan gücü üstünlüğüne rağmen şanlı ordumuz, yüksek muharebe taktiklerini ve tekniklerini ustalıkla kullanarak vatan toprağının asıl sahiplerinin kim olduğunu göstermiştir. Hiç şüphesiz milletimiz, Birinci Dünya Savaşında Çanakkale'de yürütülen mücadelenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyordu. Bunun için varını, yoğunu ortaya koyarak Çanakkale'yi geçilmez hâle getirmeyi başardı. Dün Çanakkale'yi geçilmez kılan bu aziz millet bugün de 15 Temmuz gecesi sergilediği kararlılıkla "Milli İrade Yıkılmaz" dedirtti.

 

Çanakkale'nin kutlu hatırası, sonsuza kadar bu topraklarda muhafaza edilecektir. Evlatlarımız, ecdadından aldığı bu emaneti baş tacı edecek atiye gururla taşıyacaktır. Unutmamalıyız ki, Çanakkale'nin mesajını ruhumuza sindirmeden bugün verdiğimiz mücadeleyi doğru bir şekilde ifade edemeyiz.

 

Bu duygularla, Çanakkale Zaferimizin 107. yıldönümünde bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden şanlı ordumuzun kahraman mensuplarını ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum.

 

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.