SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

        22 Şubat 2018 Perşembe günü Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcımız Mehmet TANIŞIR başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

      Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN ,Şube Müdürümüz İsmail KİRENDİBİ  ile komisyon üyesi kurum müdürleri, sendika, gazete, dernek ve vakıf temsilcileri katıldı.

       İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu, hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla çalışma yürütüyor.

       Toplantıda Halk Eğitim Merkezi  Müdürü Turgay ALTUN, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslara ilişkin sayısal verileri yorumlayarak bir sunum yaptı. Altun, sunumunda 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda, ilimiz genelinde açılan kurs sayıları, kurslara katılan toplam kursiyer sayıları, kurs çeşitlerine göre katılan kursiyer sayıları hakkında bilgiler verdi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN,  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" ile ilgili bilgilendirme yaptı. İş-Kur ile  Sinop  Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde kursların açıldığını   bu şekilde istihdam sağlamaya çalıştıklarını  belirtti.

     Vali Yardımcımız Sayın Mehmet TANIŞIR, başlatılan seferberlik ile Sinop’ ta okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini söyleyerek, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün amaçları doğrultusunda örgün eğitim dışındaki bireylerimizi de topluma kazandırmak, üretime dâhil etmek istediklerini, bu konuda diğer kurumlarla da iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

         Toplantının sonunda katılımcıların kurslara ilişkin talepleri ve değerlendirmeleri alındı.

23-02-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.