SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI:

 

Çanakkale Zaferi, her daim İslam'ın bayraktarı olmuş ve haçlı müşrik zihniyeti tarafından tarih sahnesinden silinmek istenilen bu aziz milletin, canından çok sevdiği kutsal vatan toprağını korumak için, tüm varını feda ettiği, fedakârlık ve eşi benzeri görülmemiş kahramanlıkların sergilendiği, milletimizin kaderini ve tarihin akışını değiştiren, mühim bir dönüm noktasıdır.

 

Gazi Mustafa Kemal'in "Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum" sözüyle gözünü kırpmadan düşmanın üzerine yürüyen 57. Alay ve diğer birliklerin katıldığı taarruzla ilgili İngiliz Subay General Hamilton'un "Gebe dağlar Türk doğurmakta devam ediyor." sözü de o yıllarda Türk askerinin ortaya koyduğu mücadeleyi gözler önüne seriyordu.

 

Çanakkale Zaferi, necip milletimizin dünyayı hayrette bırakan kuvvetli bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Şehitlerimizin aziz kanlarıyla kazanılan şeref ve iftihar tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi'nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, milletimizin bize yüklediği bir ödevdir.

 

 

Çanakkale, Kocaman bir dünya savaşının sıradan bir cephesi gibi görünse de, hakikatte; imanın, inancın ve bin yıllık medeniyet değerlerimizin ete kemiğe büründüğü yerdir. Bu muazzam zaferin, 108. Yılında, Çanakkale'yi geçilemez kılan, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

 

 

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.