SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YIL SONU MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN YIL SONU MESAJI

Bugün ve yarınlarımızın umut ışıkları sevgili öğrencilerimiz;

Uzun ama keyifli ve bulaş sonrası "dünyalar varmış" dedirten nitelikte bir eğitim-öğretim yılının sonunda, ilimiz genelinde toplam 31.423 öğrencimize karne verecek, 2.413 öğrencimizi 4.sınıftan, 2.334 öğrencimizi 8.sınıftan, 1.950 öğrencimizi 12.sınıftan mezun edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Sizler, bizler ve bize paydaş herkes, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının yüz yüze eğitim şekliyle başlaması, devam etmesi ve nihayetinde sona ermesi için elimizden geleni ve daha fazlasını yapmaya çalıştık ve hamdolsun bugünlere erişerek bunu başardık.

Okullarımızda sizlerle ortaya koyduğumuz azim ve kararlılığın yanında, bakanlığımızın gerek basılı, gerekse dijital ortamda hazırlayıp, her birinize ulaştırdığı ders kitapları ve yardımcı kaynaklarla, akademik olarak ta başarılı bir yıl geçirmiş olduk.

Yıl boyunca, sizler, derslerinizi ve gireceğiniz sınavları, bizlerse sizleri kazanmak için çalışıp durduk, şimdi yorulduk ve dinlenmeyi hak ettik.

Gireceğimiz uzunca yaz tatilinde bedenlerimizi yorgunluktan arındıracağımız gibi, ruhlarımızı ve zihinlerimizi de çok hızlı ilerleyen günlük yaşamın yorgunluklarından arındırmaya çalışacağız. Bunun için de; doğa ile iç içe olacağımız, kendimizi ve çevremizi daha iyi tanıyacağımız okumalar, etkinlikler ve gezi/seyahatler yapacağız.

Böylece "...beşikten mezara kadar..." olan öğrenme/bilgilenme serüvenimizi görerek, dokunarak ve hissederek sürdürmüş olacağız.

Bu bağlamda sizleri hayata hazırlama, yarınları ihya ve inşa etmeniz için kuşanmanız gereken ne varsa sunma noktasında hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen meslektaşlarım öğretmenleriniz başta olmak üzere, her daim elini üstünüzden esirgemeyen ebeveynlerinize ve bize paydaş tüm kurum/kurumlarımıza teşekkür ederim.

Her birinizin "biricik" olduğunuzun farkında bir şuurla hepinize iyi tatiller dilerken hayata hazırlanma yolunda muvaffakiyetler temenni ederim.

İyi tatiller.

Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.