SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Hükümet Konağı önünde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız'ın Müdürlüğümüz Çelengini Sunumu ile başlayan kutlama programı, Valimiz Sayın Erol Karaömeroğlu'nun teşrifleri, il protokolünün,öğretmen,öğrenci ve velilerin katılımıyla Atatürk Kapalı Spor Salonunda coşkuyla kutlandı.  

Kutlama Programında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan Yıldız;"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bugünümüzün ve yarınımızın teminatı, umut ışıklarımız olan çocuklarımıza ve tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir kez daha bir arada coşkuyla ve geleceğe dair umutlarla kutluyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz.23 Nisan; Türkiye Cumhuriyetinin ilk temellerinin atıldığı, Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanmasında büyük paya sahip, TBMM'nin açıldığı gündür. Bu günün sevincinin tüm Dünya çocuklarıyla paylaşıldığı tek çocuk bayramının adıdır aynı zamanda 23 Nisan.Bu vecheden bakıldığında; en önemli vazifemiz; aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin her karış toprağını kanla sulayarak bize emanet ettiği başta vatan ve bayrak olmak üzere tüm emanetlerin sahibi olduğumuzu göstermek gelecek nesillere aynı şuurla taşımanın mücadelesini vermek ve onları hayır dua ve minnet duygularıyla yad etmektir.Bu duygularla başta çocuklarımız olmak üzere tüm Dünya çocuklarının ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, içinde yaşadığımız rahmet iklimi Ramazan'ın ve yaklaşmakta olan Bayramın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere Milli Mücadelemizin aziz kahramanlarını rahmet ve dualarla yad ederken, içeride ve dışarıda vatan müdafaasında şehadet şerbetini yudumlamış tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum" dedi.  

İlkokul ve ana sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı şiir ve halk oyunları gösterilerinin yanı sıra ana sınıfı öğretmenlerinin düzenlediği dans gösterileri de büyük ilgi topladı.Yapılan gösteriler sonrası Valimiz Sayın Erol Karaömeroğlu ve protokol üyeleri, öğrencilerin yanlarında birlikte şarkı söyleyip bayrak salladılar.

23-04-202223-04-202223-04-202223-04-202223-04-202223-04-202223-04-2022

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.