SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

Devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembollerinden biri olan ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 101'inci yıldönümünü kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 İnanıyorum ki, milletimizin birer unsuru olarak her birimiz, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik ruhunu, bu gönül birliğini dinmez bir coşkuyla ilelebet muhafaza edecek, İstiklal Marşımızda en güzel ifadesini bulan ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek, daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.   

Ülkemizin zor şartlar altında bulunduğu bir dönemde kaleme alınan İstiklal Marşımız, bağımsızlığımızın, geleceğimizin, milletimizin azim ve kararlılığının sembolüdür. Zorlukların ve sıkıntıların hep beraber nasıl aşılacağını yansıtan en güzel örneği bizlere sunan şairimiz hiç unutulmayacak, her zaman saygıyla yâd edilecektir. İstiklal Marşımız; tarih boyunca esareti kabul etmemiş özgürlüğü karakterinin bir parçası addetmiş milletimizin, zulüm, haksızlık ve işgale karşı haykırışıdır. Milletimizin inanç, cesaret ve kararlılığının sesi olan İstiklal Marşı'ndan aldığımız ilham yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.  

İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 101.  yıldönümünde,  başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve vatanın selameti için korkusuzca canını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

  Ercan YILDIZ

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.