SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 EYLÜL ANAOKULU "ÇOCUK ODAKLI ATÖLYE PROJESİ"NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

15 Eylül Anaokulunda "Çocuk Odaklı Atölye Projesi" kapsamında oluşturulan Tasarım Beceri Atölyeleri Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın katılımlarıyla açıldı.
15 EYLÜL ANAOKULU

İlimiz Merkez İlçe 15 Eylül Anaokulu, Sinop'ta ilk, Türkiye'de sayılı okulda bulunan "Çocuk Odaklı Atölye Projesi"  ile bünyesinde on adet Tasarım Beceri Atölyesi oluşturarak sınıflarını atölye düzeni ile hazırladı. Tasarım Beceri Atölyeleri Sinop Valisi Sayın Erol KARAÖMEROĞLU ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ'ın katıldığı tören ile açıldı.

 

Bünyesindeki derslikleri Doğan CÜCELOĞLU Yaşam Becerileri Atölyesi, Aşık Veysel Müzik Atölyesi, Ahmet Muhip DIRANAS Sanat Atölyesi,

Aziz SANCAR Bilim Atölyesi ve Düşler Atölyesi olarak düzenleyen 15 Eylül Anaokulu ayrıca okul bahçesinde de zeka oyunları, robotik ve kodlama, tarım ve doğa, parkur,  trafik eğitim alanları oluşturarak çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyen, çocuk odaklı bir yaklaşımla, bilgiyi doğrudan aktarmak yerine bilgiye ulaşmasını sağlayan, düşünen, araştıran, sorgulayan, üreten, çevresine karşı duyarlı, sorumluluklarının bilincinde ve değerlerimizle donatılmış ahlaklı ve özgüvenli bireyler yetiştirebilmeyi hedefleyen bir eğitim ortamı oluşturmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ: "21. yüzyılda hayatımızın her alanında yaşanan değişimler sonucunda çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve eğitim anlamında onları geleceğin becerileri ile donatılmış, kalıpların dışında, çevresel farkındalıklarını artırmaya yönelik olarak yetiştirme hedefindeyiz.

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan salgın nedeniyle çocuklarımıza hem destek olabilmek hem de onlara bir nebze olsun nefes aldırabilmek adına doğa dostu okulumuzda fiziki imkânlarımızı avantaja çevirerek hem okul içerisinde hem okul bahçesinde toplam 10 atölye açılışı gerçekleştirdik.

Tasarım odaklı bir düşünme ve üretim merkezi olan Atölyeler ile çocuklarımız; doğayı, bilimi, teknolojiyi ve kültürümüzü yakından tanıma fırsatı bulacaktır. Projenin hazırlanması ve uygulanmasında emeği geçen başta Okul Müdürü Yusuf HASKILIÇ olmak üzere tüm öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.


08-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.