SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

      Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlattığı "1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor" isimli sanatsal etkinlik projesi doğrultusunda İlimiz  Sinop'ta İMKB  Şehit Ertan YILMAZTÜRK Güzel Sanatlar Lisemiz ve "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"  kapsamındaki meslek liselerimizle  sanatsal etkinliklerde buluşuyor.
1000 Meslek Lisesi Sanatsal Etkinliklerde Buluşuyor

  Proje  kapsamda İMKB  Şehit Ertan YILMAZTÜRK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından, gözlemci öğretmenler eşliğinde, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bulunan   Boyabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürlüğü, Gerze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürlüğü ,Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürlüğü , Prof. Dr. Necmettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Müdürlüğünün   sanata eğilimli ve çalışmaya gönüllü  öğrencilerine 01 Mart  30 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak haftada iki gün, birer saat olmak üzere iki branştan "resim" veya "müzik ses icrası" üzerine eğitim verilerek, bu öğrencilerimiz, bireysel anlamda sanatsal üretim yapacak hale getirileceklerdir. Bununla birlikte öğrencilerin birer eser ortaya çıkarmaları teşvik edilecektir.

 

         Yapılacak  resim etkinliklerinin konusu serbest olup, müzik ses icrası etkinliklerinin konuları ise Türk Müziği, Halk Müziği veya Batı Müziği dallarının herhangi birinden seçilebilecektir. Çalışmalarda seslendirmek üzere seçilecek eserlerin listesini, etkinlikte yer alacak İlimiz İMKB  Şehit Ertan YILMAZTÜRK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, öğretmenlerinin danışmanlığında belirleyecek ve çalışmalara katılan öğrencilerin bu listeden eser seçmelerini sağlayacaktır. Çalışmaların bitiminde yarışmaya katılmak üzere öğrencilerin hazırlayacakları müzik ses icrası videosunun süresi 5 (beş) dakikayı geçmeyecektir.

          Eserler, Sinop  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde oluşturulacak olan " İl MEM Seçici Kurulu" tarafından değerlendirilecek, her iki alanda (resim ve müzik ses icrası) ilk üçe giren eserler  seçilecektir. Her iki alanda birinci olan öğrencilere  birer Diz Üstü bilgisayar (Laptop)  ikinci ve üçüncü olanlara Tablet hediye edilecektir. Her iki alanda ilk üç dereceye giren eserlerin sahibi olan öğrenciler ile etkinliklere çevrim içi çalışmalarda rehberlik etmiş ve onların ürün veya eser ortaya çıkartmalarını sağlamış Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından "Katılım ve Teşekkür Belgesi" verilecektir. Birinci olan eserlerin ödülleri ile Katılım ve Teşekkür Belgeleri Bakanlık tarafından verilecek  olup, Mayıs ayında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ödül töreni düzenlenecektir.

          Her iki alanda il birincisi olan eserler Mayıs ayında (https://mtegm.meb.gov.tr/) adresinden duyurulacaktır. Ayrıca öğrencilerin ortaya koyduğu tüm eserler çevrim içi (online) sergi olarak Sinop  İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasında ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne ait "Mesleğim Hayatım" youtube sayfasında yayınlanacaktır

 

 

18-03-202118-03-202118-03-2021

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.