SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ERCAN YILDIZ 'IN 15 ŞUBAT YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ERCAN YILDIZ 'IN 15 ŞUBAT YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMA MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN. ERCAN YILDIZ 'IN 15 ŞUBAT YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMA MESAJI

 

Yaratılışındaki mucizeleri okumak için fırsat buldukça doğayla buluştuğumuz, günlük yoğunluklarımızla yoğrulurken ertelemek durumunda kaldığımız kitap okumalarımızla hayallere daldığımız, ruhlarımızı dinleyip bedenlerimizi dinlendirdiğimiz,  tatil günleri; tekrar buluşmak umuduyla ve mahzun el sallayışlarıyla bizlere veda ediyor.

Ve

Yine, yeniden;  

15 Şubat pazartesi günü itibarı ile bakanlığımızın 05.02.2021 tarih ve "Yüz yüze Eğitim Uygulamaları" konulu yazısı gereğince

-Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda,

-Tüm bağımsız resmi anaokulları ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında,

-Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyelerindeki anasınıflarında ilimiz İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun 2021/8 ile 2021/13 numaralı kararlarıyla

Bakanlığımızın "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyonu Önleme ve Kontrol Kılavuzu" doğrultusunda yüz yüze eğitime başlıyoruz.

Bunun yanında;

            1 Mart Pazartesi gününden itibaren ise kalan tüm resmi özel İlkokullarımız ve bağlı ana sınıflarımız, 8. ve 12. Sınıflarımız seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla, özel eğitim okul ve sınıflarımız yüz yüze eğitime başlayacaktır.

            Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle yaşadığımız süreç, bizlere eğitimde yeni yollar yöntemler ve tecrübeler kazandırdı. Bu süreçte bir şeyi gördük, birşeyi de bir kez daha öğrendik. Hiç bir alıkoyucunun,  bizleri çıktığımız bu kutlu  yolculuğumuzdan alıkoyamayacağını gördük, öğretmen-öğrenci, okul-veli iletişiminin/etkileşiminin ne kadar önem arz ettiğini bir kez daha öğrendik.

  Devletimizin sağladığı imkanlar sayesinde, öğretmen, öğrenci, veli ve tüm paydaşlarımızın sabırlı ve fedakarane çalışmaları ile diğer ülkelere nazaran çok daha başarılı ve daha profesyonel bir uzaktan eğitim süreci yaşadığımızı iftiharla ifade edebilirim.

Eğitim yolculuğumuzda bizler hep "Önce Yoldaş Sonra Yol" düsturuyla camiamızın tüm fertleriyle kalpten kalbe yol bulan  gönül bağları kurmaya çalıştık. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin ışıldayan gözlerine duyduğumuz hasret, fedakar öğretmen ve idarecilerimizle karşılıklı hasbihal etmenin özlemi ile dolarak yüz yüze eğitime geçeceğimiz günlerin hazırlıklarını yaptık. Salgından korunmak için tüm tedbirlerimizi aldık. Tüm okullarımız "Okulum Temiz Belgesi" alarak dünyanın en güzel çiçeklerinin açacağı sınıfları hazır hale getirdiler. Özlemekten kalbimizin yorgun düştüğü öğrencilerimizle buluşacak olmanın heyecanı içindeyiz.

Umudumuz; en yakın zamanda tüm okullarımızın her kademesinde sağlıkla ve güvenle yüz yüze eğitime geçebilmektir.

İnancımız; "Her zorluktan sonra muhakkak bir kolaylık vardır..." hakikatidir.

Bu duygu ve düşüncelerle;

"Olmaya devlet cihanda,

Bir nefes sıhhat gibi."

Ata nasihatıyla evde kaldığımız günlerin bize kazandırdığı tecrübeler ışığında, başlıyor olduğumuz 2020-2021 Eğitim öğretim yılı II. Döneminin öğrenci, öğretmen ve velilerimiz başta olmak üzere aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim.

 

                                                                                                         Ercan YILDIZ

      İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.