SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan YILDIZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili bir mesaj yayımlamıştır.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERCAN YILDIZ'IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Yaptığı dokunuşlarla geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın ümit ışıkları çocuklarımızın ruh ve karakterlerini şekillenmesini sağlayan, millet olarak inşa ettiğimiz medeniyetimizi imar edip ayakta tutacak nesilleri yetiştiren, ferden fert her birimizin hayatında unutulmaz izler bırakan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor,  geleceğe dair umutlarımızın hayat bulması adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Öğretmenlik bir mesleğin ötesinde, milletin bize yüklediği sorumlulukların ifasıdır. Bunun için tüm meslek erbapları işe giderken bizler öğretmenler okula gideriz. Bizi burada bekleyen ve keşfetmemiz,  yön vermemiz,  yol açmamız,  yolda harekete geçmemiz yani kısacası hayata hazırlamamız gereken dünyalar var. Ve biz bu kadar şey ve dahasını yaparken silgi kullanmadan, özenle, itinayla,  özveriyle,  samimiyetle ve şefkatle davranmak zorundayiz. Merhum Nurettin Topçu'nun "Sınıfa her girdiğimde mabede girer gibi girdim." ifadesinde hayat bulan, hayat bulduğu gibi yaptığı iş, ödev ve sorumluluklarının ifasıyla birlikte ibadet aşkı, millet sevgisi ve devlet bağlılığıyla yapan meslektaşlarımı saygıyla selamlıyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve hürmetle yad ediyorum.

Ercan YILDIZ
Sinop İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.