SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının Başlangıcı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

Sinop Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının Başlangıcı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

Sinop Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlangıcı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Toplamda 32.896 öğrenci ve 2.273 öğretmenimiz ile 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılına bugün ilk zili çalarak başlamış olduk.

            Sözlerime Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, mutluluğa eriştirmek için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri milletin geleceğini yoğuran kültür ordusu? Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak, irfan ordusuna bağlıdır" sözü ışığından hareket ederek geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu eğitim öğretim yılında da en büyük idealimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisi ile dolu, Aziz Türk Milletinin Milli, Ahlaki, Manevi ve Kültürel değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını ve İstiklal Marşını seven, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, duygusu temiz, düşüncesi berrak, başarılı kişiler olarak; ilgi, eğilim, beceri ve yetenekleri doğrultusunda gelişmelerine imkân sağlamaktır.

            2023 Eğitim Vizyon Belgesi doğrultusunda özlediğimiz eğitim kurumlarını oluşturmak için en ileri yöntem ve teknikleri kullanarak, her kademede çağdaş eğitim teknolojisinin tüm imkânlarından yararlanmak öncelikli hedefimiz olacaktır. Bu hedefimizi gerçekleştirmek amacıyla şu faaliyetlere özellikle yer verilecektir.

-          Okullarımızı tasarım beceri atölyeleri ile tanıştırmak,

-          Eğitim kurumlarımızın araç-gereç donanımlarına daha çok ağırlık verilerek laboratuvarların, okul kitaplıklarının ve salonların kullanımı ve geliştirilmesi yönünde yeni adımlar atmak.

-          Planlı, programlı çalışmaya daha çok ağırlık vererek, okul yönetimi ve öğretmenlerimizle sıkı bir diyalog içeresine girmek,

-          Sigara, alkol ve tüm zararlı alışkanlıklarla bilinçli biçimde mücadele ederek, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı gelişimlerini sağlamak,

-          Tasarruf tedbirlerine azami derecede riayet ederek, ekonomiklik ilkesine uymak,

-          Okullarımızın temiz, tertipli ve düzenli olması sağlanarak, okul bahçelerinin yeşillendirilmesine ve ağaçlandırılmasına özen göstermektir.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımız, milletimiz ve Ülkemiz için hayırlı olsun, hayırlar getirsin. Geleceğimizin umut ışıkları sevgili öğrencilerimize başarılar, kıymetli öğretmenlerimize muvaffakiyetler diliyorum.

                                                                                                                                        Ercan YILDIZ

                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.