SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

25 Eylül  2018 Salı  günü Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcımız Sayın Mehmet TANIŞIR başkanlığında İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyon toplantısı yapıldı.       Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Vekili Davut KAYA ,Şube Müdürümüz İsmail KİRENDİBİ  ile komisyon üyesi kurum müdürleri ile komisyon temsilcileri katıldı.
İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

 İl Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu, hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla çalışma yürütüyor.

       Toplantıda Halk Eğitim Merkezi  Müdürü Turgay ALTUN, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslara ilişkin sayısal verileri yorumlayarak bir sunum yaptı. Altun, sunumunda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nda, ilimiz genelinde açılan kurs sayıları, kurslara katılan toplam kursiyer sayıları, kurs çeşitlerine göre katılan kursiyer sayıları ile  2018-2019 öğretim yılında planlanan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

     Vali Yardımcımız Sayın Mehmet TANIŞIR, başlatılan okuma yazma seferberliği ile Sinop’ ta okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşabilmeyi hedeflediklerini söyleyerek, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün amaçları doğrultusunda örgün eğitim dışındaki bireylerimizi de topluma kazandırmak, üretime dâhil etmek istediklerini, bu konuda diğer kurumlarla da iş birliği içinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

         Toplantının sonunda katılımcıların kurslara ilişkin talepleri ve değerlendirmeleri alındı.

 

26-09-201826-09-2018

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.