SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketi, milletimizin azmi ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve  tarihin altın sayfalarındaki yerini alan milli mücadele sonucunda büyük zaferle sonuçlanmıştır.

 

Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan sevgili gençler;

          Bu gün, sizin gurur gününüzdür. Bayram, sizin bayramınızdır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, mazinin ve atinin, vatanın, bayrağın, millet olma bilincinin tezahür ettiği bu gün, duyma ve düşünme günüdür. Görev ve sorumlulukları anlama, geleceğe emin bir şekilde bakma günüdür. Biliyoruz ki görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Bunu, sizlerin azimli ve gayretli çalışmalarınızda görüyoruz. Gördükçe mutlu oluyoruz, umut doluyoruz, gurur duyuyoruz. “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.” özdeyişinin ışığında bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor.

 

  Sevgili Gençler;

           Ülkemizin yükselmesinde, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefinde kilit rol oynayacaksınız. Bu nedenle sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız bizim en önemli amacımızdır. Sizler de, eminim ki, kendimizden sonraki nesille daha gelişmiş, daha müreffeh bir ülke bırakmak için çalışacaksınız. Ülkemizi daha büyük, daha güçlü yapma mücadelesinde hep ön saflarda yer alacak, milletimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaksınız.

               Bu duygu ve düşüncelerle; Sevgili Gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşı´nın bütün kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

 

Nevzat TÜRKKAN          

İl Milli Eğitim Müdürü       

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.