SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıç Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Başlangıç Mesajı

     2017-2018 Eğitim öğretim yılının 2. döneminin başlaması nedeni ile değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim öğretim döneminin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

     Başöğretmen Atatürk’ün “Yeni Nesil Sizin Eseriniz olacaktır” diye hitap ettiği değerli öğretmenlerimiz.

 

     Ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması için hepinizin ne kadar özveriyle çalıştığınızı çok iyi biliyoruz. Karşılaştığınız zorluklardan hiçbir zaman yılmayınız. Gençlerimizi yetiştirirken onlara insan sevgisini, kardeşliği ve hoşgörüyü mutlaka öğretiniz. "Çağını anlamayan ezberci değil, muhakeme yeteneği gelişmiş analiz-sentez" yapabilen, her şeyden önemlisi düşünen bireyler olmalarını sağlayınız.

 

     Değerli öğretmenlerimiz;

 

     Öğrencilerimize mutlaka verimli ders çalışma yöntemlerini öğretiniz, onları cesaretlendiriniz. Ders dışında da onlara rehberlik yapınız.  Unutmayınız ki Victor Hugo’nun dediği gibi    “Okul, Uygarlığın Geliştiği Yerdir.”

 

     Sevgili öğrencilerimiz;

 

     Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, büyük düşünmeli, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız.

 

     Değerli anne babalar;

 

     Çocuklarınız için okullarımız ile sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. Kendine güvenen, üreten, vatanını milletini seven, ülkemizi uygar milletler seviyesine ulaştıran nesiller yetiştirmek, temel hedeflerimizdir.

 

      Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimiz sunar, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 2. döneminin tüm toplumumuz için hayırlı ve başarılı geçmesini temenni ederim.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.