SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın I. Kanaat Dönemi Değerlendirme Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN´ın I. Kanaat Dönemi Değerlendirme Mesajı

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN NEVZAT TÜRKKAN’IN

I. KANAAT DÖNEMİ DEĞERLENDİRME MESAJI

 

2017-2018 eğitim-öğretim yılına 18 Eylül 2017 tarihinde 32.500 öğrenci ve 2.596 öğretmen ile başladık. Eğitim-öğretim yılına başlamadan önce yapılan planlama doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerimize yön verdik.

I. dönemde okullarımızda akademik etkinliklerle birlikte, öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarının artırılmasına katkı sunmak, sanat, spor ve kültürel alanda gelişimlerini desteklemek amacıyla il genelinde oluşturulan kurs merkezlerimizde 842 öğretmen görev yapmış ve bu kurslardan 1.853 öğrencimiz istifade etmiştir. II. dönem için ise ilimizde 12 binin üzerinde öğrencimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaat etmiştir.

Sinop İlinde Eğitimde Değişim Hareketi çalışmaları kapsamında sürdürülen “Sinop Tarihini Öğreniyor”, “Bir Kitap da Sen Anlat”, “Erasmus Plus Avrupa Birliği Projeleri”, “Çocuk Dostu Okul Projesi”, “Sorunsuz Taşımalı Eğitim Projesi, “Yemekte Denge Eğitimi”, “Değerler Eğitimi”, “İdeal Okul Kantinleri Projesi”, veli ziyaretleri, sosyal etkinlikler, mesleki eğitim ziyaretleri ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini katkı sunacak olan hizmetiçi eğitim faaliyetleri de ilimizde başarıyla uygulanmıştır.  

            TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları projelerine katılım,  öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanımında da Sinop İli olarak oldukça iyi noktalara gelmiş bulunmaktayız. Bu başarıda emeği bulunan tüm yöneticilere, değerli öğretmenlerime, okul ve kurum personellerimize, okul aile birliklerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. 

Sevgili öğrenciler! Eğitim-öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin.      

Saygıdeğer veliler! Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu öğrencilerimizin ve velilerimizin bilmesi gerekir. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz ki çocuklarınız daha başarılı olacaklardır.

Eğitim öğretim faaliyetlerimizde bizleri sürekli destekleyen başta Valimiz Sayın Hasan İPEK, tüm paydaş ve kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 

Siz değerli velilerimize, çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

            Kıymetli meslektaşlarım! Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. İlimizde eğitimin çıtasının yükselmesindeki gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 Nevzat TÜRKKAN

Milli Eğitim Müdürü                                                                                                                                                                                                                      

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.