SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTWINNING PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARI

Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı eTwinning projeleri Avrupa ve Ulusal kalite etiketinde büyük başarıya imza attı.
eTWINNING PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARI

eTwinning, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul iş birliğini teşvik etmektedir. Ülkemiz eTwinning'e 2009 yılında dâhil olmuştur. eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir.

30 Ekim 2020 tarihi itibariyle eTwinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri ödüllerini almaya hak eden öğretmen ve projeler ilan edilmiştir. Buna göre Sinop ili olarak tarihi bir başarıya imza atılmıştır. eTwinning İl Koordinatörü Dr. Engin Bayra öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda 27 öğretmen Avrupa Kalite Etiketi alırken 62 öğretmen de Ulusal Kalite Etiketi alma başarısını göstermiştir. Nicel olarak eTwinning Proje sayımızın artmasının yanında nitel olarak da proje sayımızda önemli artış olmuştur.

Bu başarının kazanılmasında başta il koordinatörümüz olmak üzere tüm yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik eder ve teşekkürlerimizi sunarız.

04-11-2020

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 Merkez/SİNOP - 0 (368) 261 19 87 0 (368) 261 54 18 0 (368) 260 51 70

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.