DİN ÖĞRETİMİ MESLEKİ YARIŞMA FİNALLERİ
![DİN ÖĞRETİMİ MESLEKİ YARIŞMA FİNALLERİ](/meb_iys_dosyalar/2023_03/08141904_photo_5783091885911423465_y.jpg)
Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Mesleki Yarışmalar"; İmam Hatip Liseleri ve Ortaokulları öğrencilerini kapsayan, Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere meslek dersleri kazanımlarını desteklemek, öğrencilerin bilgi beceri ve yeteneklerini geliştirmek, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kız öğrenciler; Genç Nida Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması, erkek öğrenciler; Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması ve Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması kategorilerinde İl finalleri gerçekleştirilmiştir.
Gerçekleştirilen finallerde İl birinci, ikinci ve üçüncüleri seçildi.