SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA ve Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Sarı Saltuk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile beraber Kan Verme Kampanyasına Katıldı.

Valimiz Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA ve Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Sarı Saltuk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile beraber Kan Verme Kampanyasına Katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Sayın Valimiz Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliğinde Avrupa Birliği finansmanı ile başlatılan “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi” kapsamında kan bağışında bulundu ve konu hakkında kısa bir konuşma yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Gökhan TELATAR ve Sağlık Müdürlüğü ilgili birim müdürleri ve Kızılay Samsun Bölge ve Kızılay Sinop Şube yetkilileri de etkinliğe katılım gösterdiler. Sarısaltuk Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen etkinlikte proje ile ilgili bilgi veren Türk Kızılayı Samsun Orta Karadeniz Bölge Müdürü Dr. Muhsin YILDIRIM konuşmasında “ Öncelikli olarak müfredata 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar her yıl çeşitli derslere kan bağışı ile ilgili bilgilerin eklenmesi için çalışmalar yapıldı. Bu kapsamda çalışmalar tamamlandı ve talim terbiye kuruluna sunuldu. Önümüzdeki yıldan itibaren 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar her yıl, öğrencilerimiz, kan bağışı konusunda bilgi sahibi olarak yetişecekler. Kanın tek kaynağı insan, kan acil değil sürekli ihtiyaç, bu ihtiyacın karşılanabilmesi için de düzenli ve gönüllü bağışçılara ihtiyaç var. Bu sebeple gelecekte bilinçli, gönüllü ve düzenli bağışçı yetiştirmek bu proje ile amaçlanmaktaydı. Bu kapsamda projenin son ayağı dediğimiz 2. yılında ülkemizde 81 il de tespit edilen 500 okulda 2015-2016 eğitim-öğretim yılı birinci ve ikinci dönemlerinde öğretmenlere, öğrencilere ve öğrencilerin velilerine yönelik kan bağışı ile ilgili bilgilendirme eğitimi ve kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Bu tür kampanyaları ilimize yönelik yaptığınızda biz de idare olarak elimizden geleni yaparız. Hem ilimize hem ülkemize bu kampanyanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN okul öğretmenlerimize, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.