SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Dr. Yasemin Özata ÇETİNKAYA ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan Osmaniyede ki Ağaç Dikme Törenine Katıldı.

Valimiz Sayın Dr. Yasemin Özata ÇETİNKAYA, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası münasebetiyle Osmaniye Köyü İlkokulunda düzenlenen fidan dikim törenine katıldı.  
Valimiz Sayın Dr. Yasemin Özata ÇETİNKAYA ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan Osmaniyede ki Ağaç Dikme Törenine Katıldı.

24-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-201624-03-2016 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından  Okul Müdürü Ahmet Alkan’ın teşekkür konuşması sonrası bir konuşma yapan Valimiz Sayın Dr. Yasemin Özata ÇETİNKAYA “ İlimiz orman  alanı bakımından  oldukça zengin bir potansiyele sahip. Ormanlık Alanın İl alanına oranında, 81 İl arasında İlimiz 7. sırada bulunmaktadır. Bu  anlamda bu İl´de yaşamını devam ettiren Sinop´lular olarak çok şanslıyız. Tabiki bu değerimizin korunup gelecek yıllarda  daha da artırılabilmesi için geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çevre bilincini  iyi öğretip, agaç ve orman sevgisini iyi anlatmalıyız.. Hem İlimizdeki ormanlık alanların oluşturulmasında, korumasında hem de bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim”dedi.   Konuşmanın akabinde  Osmaniye İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan halkoyunları, şiir, tiyatro ve dans gösterileri gerçekleştirildi.   Daha sonra Osmaniye Köyü İlkokulu bahçesine Vali Çetinkaya, öğrenciler ile birlikte palmiye ve çam  fidanlarını  toprakla buluşturdular.   Fidan dikim törenine, Vali Çetinkaya’nın yanı sıra İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J.Alb.Şefaattin Serten,Vali Yardımcısı Hüseyin Sayın,İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Defterdar  Mehmet Emin Narta, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Orman İşletme Müdürü Hakan Orhan, kurum müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri  katıldı.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.