SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Özel Olimpiyatlarda Türkiyeyi Temsil Edecek

  1982-2002 yılları arasında Sn.Prof.Dr.Hıfzı ÖZCAN önderliğinde faaliyetlerini sürdüren daha sonra merhum Sakıp SABANCI’nın girişimleri ile ivme kazanan ...
Sinop Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Özel Olimpiyatlarda Türkiyeyi Temsil Edecek

Sinop Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Özel Olimpiyatlarda Türkiyeyi Temsil Edecek

          1982-2002 yılları arasında Sn.Prof.Dr.Hıfzı ÖZCAN önderliğinde faaliyetlerini sürdüren daha sonra merhum Sakıp SABANCI’nın girişimleri ile ivme kazanan “Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu” 26 Kasım 2002 tarihinde Sn.Dilek SABANCI’nın başkanlığında kurulan “Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği”(TÖSSED) ile özerk bir yapı kazanmış olup, sözü geçen dernek günümüzde 170 ülkeye yayılmış 225 akredite programı kanalıyla sayıları 4 milyonun üzerindeki 8 yaş ve üzeri zihinsel engelli bireylere yıl boyu sunduğu spor eğitimi ve yarışma imkanları ile onları hayata bağlamayı toplumla bütünleşerek saygı gören bireyler haline gelmelerini ve dolayısıyla sosyalleşmelerini amaçlayan “Uluslararası Özel Olimpiyatlar Organizasyonu’nun yurdumuzdaki akredite ve resmi tek temsilcisi konumundadır.

 

             Türkiye Özel Sporcular Derneği 13-21 Eylül 2014 tarihleri arasında Belçika’nın Anvers şehrinde düzenlenecek olan “2014 Özel Olimpiyatlar Avrupa Yaz Oyunları’na “ 54 kişiden oluşan bir kafile ile katılacaktır.Oyunlar için tüm kafile kamp için 04-09 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul Üsküdar ilçesi’nde bulunan Burhan Felek Milli Takımlar Kamp Tesisleri’nde olacak ve 09-13 Eylül 2014 tarihleri arasında oyunlar öncesi alıştırma kampı için Belçika’nın Gent şehrine gidecektir. “Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve rehabilitasyon Derneği” yönetim kurulu bu organizasyona Hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Sinop Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi(Okulu) öğrencilerinden basketbol branşında; Volkan DEMİRSÖZ ve masa tenisi branşında; Ebru DEMİR oyunlara katılmıştır.

          Sinop Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerimiz Volkan DEMİRSÖZ ve Ebru DEMİR’in ülkemizi  özel sporcular olimpiyatlarında temsil edecek olması tüm Sinopluları onurlandırmıştır. Gençlerimize olimpiyatlarda başarılar diliyoruz.

 

 

ÖZEL EĞİTİM MESLEKİÖZEL EĞİTİM MESLEKİ

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.