SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop Bilim ve Sanat Merkezinde Türkiye Genelinde Eşzamanlı Olarak Tabletler Üzerinden Yapılan Özel Yetenekli Öğrenci Seçme Sınavı Başarı ile Tamamlandı.

Sinop Bilim ve Sanat Merkezinde Türkiye Genelinde Eşzamanlı Olarak Tabletler Üzerinden Yapılan Özel Yetenekli Öğrenci Seçme Sınavı Başarı ile Tamamlandı.

Birinci ve ikinci sınıf düzeyinde özel yetenekli öğrencilerin belirlenmesi amacıyla “tablet bilgisayarlar“ üzerinden düzenlenecek ilk grup tarama sınavı, 27 Şubat Cumartesi günü Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapıldı. 

Toplam 167 bin 235 öğrenciye günlük 4 oturum şeklinde yaklaşık 2 aylık bir süreçte her hafta sonu grup tarama uygulaması gerçekleştirilecek.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, özel yetenekli öğrencilerin okullardaki eğitimlerinin yanı sıra resim, müzik ve genel zihinsel yetenek gibi bireysel yeteneklerinin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) bağımsız özel eğitim kurumlarının eğitim verdiğini belirtti.

 

75 ilde 91 BİLSEM´de 18 bin civarında öğrenci bulunuyor


Bu merkezlerde, öğrencilerin uyum, destek eğitimi, bireysel yetenekleri fark ettirme, özel yetenekleri geliştirme ve proje üretimi ve yönetimi alanlarında düzenlenmiş eğitim programlarına alındıklarını anlatan Güngör, ayrıca edebiyat, güzel sanatlar, havacılık, akıl ve zeka oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji, şehir kültürü, yaratıcı yazarlık, drama, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik, astronomi ve uzay bilimleri gibi bilim dallarında, özel ilgi ve yetenekleriyle buluşmaları sağlanıyor.
Türkiye´de 75 ilde 91 BİLSEM´de 18 bin 707 öğrenci bulunuyor.

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.