SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinop ‘ta Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde Eğlenceli Ve Öğretici Bir Hafta Geçirildi.

Sinop ‘ta Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde Eğlenceli Ve Öğretici Bir Hafta Geçirildi.
Sinop ‘ta Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde Eğlenceli Ve Öğretici Bir Hafta Geçirildi.

 

Sinop‘ta Okul Öncesi Eğitim Şenliğinde Eğlenceli Ve Öğretici Bir Hafta Geçirildi.

 

 

         Okul öncesi eğitimin öneminin vurgulanması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 25-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında bu yıl sekizincisi düzenlenen Okul Öncesi Eğitim yılsonu şenlikleri kapsamında il genelinde  bir dizi etkinlik planlandı öğrenci ve velilerle birlikte  eğlendirici saatler geçirildi.   25 Mayıs 2015 Pazartesi Günü başlayan etkinlik Sultan Hatun Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinin  çocuklar için hazırladığı Mıknatıslı Çocuk adlı çocuk tiyatro oyununu  kendi salonlarında seanslar halinde okul öncesi çocuklarına sergilemesi ile başladı.

 

        Aynı gün saat:18:00da Halk eğitim Merkezi salonunda Sinop Üniversitesi Öğretim görevlisi Ayşegül USTAOĞLU tarafından velilerimize yönelik Öğrencilerin ilkokula hazırlık süreci ve hazırbulunuşlukları ile ilgili konferans verildi.

         26 Mayıs Salı günü okullar kendi bünyelerinde yarışmalar piknik animasyon ve yılsonu gösterileri planladılar Veli ve öğrencileri ile doyasıya eğlendiler.

2 Haziran Salı  günü saat   17:00 da valilik önünden  başlayan kortej yürüyüşünde okul öncesi eğitim öğrencileri  ellerinde okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan yazı ve pankartlarla  yürüdüler, 18:00 da Barış MANÇO parkı önünde başlayan  Her okulun oluşturduğu etkinlik  stantlarında   okul öncesi eğitim kurumlarında yapılan çalışmalar halka tanıtıldı Kortejde bando takımı öğrencilere eşlik etti.  Öğrencilerin yüzleri İMKB Şehit Ertan YILMAZTÜRK Güzel sanatlar lisesi resim  bölümü öğrencileri tarafından  boyandı Sultan  Hatun Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan  palyaço grubu alanda müzik  eşliğinde öğrencileri  gönüllerince eğlendirdiler stantlarda  resimler  taçlar boyamalar yaptılar balonlar  şişirildi  öğrenciler çocuk olmanın tadını doyasıya yaşadılar l şenliğe katılım çok fazla olup   son yıllarda yapılan en renkli çocuk şenliklerinden biri yaşandı. Çocuklar gönüllerince eğlendi.

 

 

Okul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi ŞenliğiOkul Öncesi Şenliği

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.