SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Performans Kazandırma Kursları Başladı

İlimiz bünyesinde görev yapan Yöneticilere yönelik planlanan Performans Kursları Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda başladı.
Performans Kazandırma Kursları Başladı

Performans Kazandırma Kursları 

 

Performans Kazandırma Kursları Başladı

 

İlimiz bünyesinde görev yapan Yöneticilere yönelik planlanan Performans Kursları Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda başladı.

 

3 kademeden oluşan kursların 1 Kademesi 2/5 Şubat 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve dersler Sinop Üniversitesi öğretim üyelerince verilecektir.

 

Toplantıya katılan İl Milli Eğitim müdürümüz Sayın Dr. Şaban KARATAŞ yöneticilere hitap etti.  Sayın KARATAŞ  ; “Eğitimden beklentilerin artması sonucu eğitim kurumları üzerinde baskılar da yoğunlaşmıştır. Bu doğrultuda, okul yöneticilerinden beklenenler çeşitlenmiş ve okul yöneticilerinin kendilerini değişime ve yeniliklere uydurması zorunlu hale gelmiştir. Okul yöneticilerinden yetkilendirici, katılımcı, dönüşümcü, kolaylaştırıcı, etik ve eğitici-öğretici bir lider olması beklenmektedir.

 

Öte yandan, okul yöneticisinin birincil görevi, mevcut mevzuatı uygulamaktan ve statükocu geleneksel yapıyı sürdürmekten çok; insan ve madde kaynaklarını en etkili şekilde kullanabilmeyi, bunun yanında bazı özel yeteneklere ve yönetim konusunda uzmanlık bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir.  Günümüzde okul yöneticilerinin çalışanların moralini, motivasyonunu, performansını ve iş doyumunu arttırıcı davranışlar sergilemesi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bu kurslar ve seminer programları siz okul yöneticilerinin  yönetim anlayışını değiştirmek ve geliştirmek amacıyla hazırlanmaktadır. Bizlerde bu aşamalarda sizlere destek vermeye devam edeceğiz. Kurslarımızın  2. ve 3. aşamalarında yeni konularla sizlerle birlikte olacağız ‘ dedi.

 

Tüm Yöneticilere başarılar dileyen Dr Şaban KARTAŞ Sinop Üniversitesi öğretim üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.