SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne Mesajı

15 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. 201 okul ve kurumlarımızda, 1771 derslikte, 34265 öğrenci ve 2459 öğretmen kadrosuyla başarılı bir eğitim öğretim yılını tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve eğitim camiası adına bu dönüm noktasında sizlerle bazı duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.
Müdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne Mesajı

  Sevgili öğrenciler, kıymetli meslektaşlarım, çok değerli velilerimiz;

 

                 15 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. 201 okul ve kurumlarımızda, 1771 derslikte, 34265 öğrenci ve 2459 öğretmen kadrosuyla başarılı bir eğitim öğretim yılını tamamladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve eğitim camiası adına bu dönüm noktasında sizlerle bazı duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

 

                Geleceğin mimarı, hayatın çiçekleri sevgili öğrenciler,

 

                Bir öğretim yılı boyunca yaşadıklarınızın sadece bir kısmını açıklayabilir karneleriniz. Sabah uykusunu alamayanları, okula giderken annesinin uyarılarını yarım kulak dinleyenleri, öğretmenlerini görünce gözlerinin içi gülenleri, bir gün okula gitmediğinde arkadaşlarını özleyenleri, yüksek notlar aldığında başı daha dik yürüyenleri karnelerde göremeyiz. Ama karneler bir yol haritasıdır ve size mesajlar verir. Biraz daha çalış, kendinle gurur duyabilirsin, seninle övünüyorum, daha iyisini yapabilirsin ve daha niceleri. Karneniz nasıl olursa olsun hayat size daha birçok fırsatlar sunmaya hazır. Eğer bu yıl yeterli çalışma azmini gösterememişseniz lütfen sorumluluklarınızı hatırlayın. Lütfen anne ve babanızın sizin için ne kadar büyük çabalar harcadığını düşünün. Öğretmenlerinizin üzüntüsünü gözlerinizde canlandırın. Arkadaşlarınızın yanında ne hissettiğinizi düşünün. Sizlere aynı zamanda bir öğretmen olarak tavsiyem en kısa zamanda noksanlıklarınızı görerek taze bir başlangıca hazır olmanızdır. Tatili tamamen dinlenmek ya da tümüyle çalışmak olarak algılamayın lütfen. Belki de, yapmanız gereken en önemli şey daha çok kitap okumaktadır.  Okuyan başarır ilkesini unutmamak lazımdır.

 

                  Bu vesile ile 13 Haziran Cumartesi günü Devlet Parasız ve Yatılılık Sınavına; 13, 14, 20 ve 21 Haziran 2015 tarihlerinde de LYS sınavına katılacak öğrencilerimize ve sınava katılacak tüm gençlere başarılar diliyorum.

 

                 Saygıdeğer meslektaşlarım; Eli öpülesi fedakâr Öğretmenlerimiz

 

                 Çok zor şartlar altında çalıştığınızı biliyorum. Eğitim öğretim sisteminin büyük ölçüde öğretmene bağlı olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sizler ne kadar olumlu şartlara sahip olursanız, eğitim sistemimiz o ölçüde yükselecektir. Bazı öğretmenlerimizin insanüstü gayretlerle inanılmaz işler başardıklarını görüyorum. Onlar çok iyi şartlarda çalışmasalar da bunu başarabiliyorlar. Sanırım gerçek başarı imkânsızlıklar içerisinde bazı güzellikleri mümkün kılabilmektir. Çocuklarımızın gözlerine vicdan rahatlığıyla bakabilmek için galiba daha çok çalışmalıyız. Öğretmenlik hem zihin hem gönül işidir. Bu yüzden dinlenmeyi fazlasıyla hak ediyorsunuz. Kendinizi yenileyerek bir sonraki öğretim yılına hazırlanmanızı bekliyorum. Artık çağ rekabet çağıdır. Bu nedenle eski usullerle bu mesleği kurtarmak artık imkânsızdır. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum.

 

                Kıymetli Veliler;

 

                Çocuklarımızın üzerine nasıl titrediğinizi bir baba olarak çok yakından biliyorum. İstiyorsunuz ki, onlar başarsın mutlu olsunlar. İyi bir karne beklerken attıkları adım kadar sizi sevindiriyor. Onların başarılarını arkadaşlarınızla gurur duyarak paylaşıyorsunuz. Bir eğitim öğretim yılı boyunca gösterdiğiniz ilginin ya da ihmalin sonucunu somut olarak çocuklarınızda görüyorsunuz. Kazanılan değerler için sevinmek ne kadar hakkınızsa ihmaliniz için o kadar sorumluluğunuz var demektir. Gün, yapılanları ve yapılmayanları değerlendirme günüdür. Gün çocuklarımızı azarlama ve onların heveslerini kırma günü değildir. Lütfen çocuklarınıza pek de alışkanlık haline getirmediğimiz empati ile yaklaşın ve onları daha iyisini yapmaları için cesaretlendirin. Unutmayalım ki ödüllendirmek, her zaman cezalandırmaktan daha pedagojiktir.

 

                 Yine unutmayalım ki onlar bizim en değerli varlıklarımız, Allah´ın bize bir lütfû bir emanetidir.

 

               Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor; 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının sorunsuz tamamlanmasında emeği geçen herkese, Millî Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.

 

 

Müdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne MesajıMüdürlüğümüzün Yıl Sonu Karne Mesajı 

                

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.