SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Sayın Nevzat Türkkan’ın I. Kanaat Dönemi Değerlendirme Mesajı

Milli Eğitim Müdürü Sayın Nevzat Türkkan’ın I. Kanaat Dönemi Değerlendirme Mesajı

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN NEVZAT TÜRKKAN’IN

 

I. KANAAT DÖNEMİ DEĞERLENDİRME MESAJI

 

 

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılına 28 Eylül 2015 tarihinde başladık. Eğitim-öğretim yılına başlamadan önce yapılan planlama doğrultusunda tüm paydaşlarımızla birlikte eğitim-öğretim faaliyetlerimize yön verdik.

 

I. dönemde okullarımızda akademik etkinliklerle birlikte, öğrencilerimizin derslerdeki başarı oranlarının artırılmasına katkı sunmak, sanat, spor ve kültürel alanda gelişimlerini desteklemek amacıyla il genelinde oluşturulan kurs merkezlerimizde 948 öğretmen görev yapmış ve bu kurslardan 13.184 öğrencimiz istifade etmiştir. Ayrıca yükseköğretime yerleşemeyen 682 öğrencimizden 427 tanesi Halk Eğitim Merkezlerimiz tarafından açılan yetiştirme kurslarına katılmıştır.  II. dönem için ise ilimizde 14 binin üzerinde öğrencimiz destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaat etmiştir.

 

            Sinop İlinde Eğitimde Kaliteyi Artırma çalışmaları kapsamında sürdürülen “Bir Kitap da Sen Anlat”, “Engellilerin Desteklenmesi Kapsamında Bilinçli Aile Engelsiz Birey Projesi”,  “Değerler Eğitimi”, veli ziyaretleri, sosyal etkinlikler, mesleki eğitim ziyaretleri ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerini katkı sunacak olan hizmetiçi eğitim faaliyetleri de ilimizde başarıyla uygulanmıştır.  Ayrıca II. Eğitim-öğretim dönemine daha hazır bir şekilde girmek için, ilimizde tüm okul ve kurum müdürlerinin katılımı ile 26-27-28 Ocak 2016 tarihlerinde “Geleceğimiz İçin Eğitim Çalıştayı” nı icra etmiş olacağız.

 

            Yapılan bu çalışmalar 2015-2016 eğitim-öğretim yılı I. dönem ortak sınavlar (TEOG)  sonuçlarına yansımış olup,  ilimizin başarı seviyesinde artış olduğu görülmüştür. Üç öğrencimiz 120 net yaparak tam puan almış ve gururumuz olmuştur.

 

            TÜBİTAK projelerine katılım (28 okul ve kurum),  öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına açılan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanımında da Sinop ili olarak oldukça iyi noktalara gelmiş bulunmaktayız. Bu başarıda emeği bulunan tüm yöneticilere, değerli öğretmenlerime, okul ve kurum personellerimize, okul aile birliklerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. 

 

            Eğitim öğretim faaliyetlerimizde bizleri sürekli destekleyen başta Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’ya, tüm paydaş ve kurumlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

            Sevgili öğrenciler! Eğitim-öğretimde bir yarıyılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin.

 

            Saygıdeğer veliler! Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Karnelerin, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araç olduğunu öğrencilerimizin ve velilerimizin bilmesi gerekir. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte geçirin, birlikte kitap okuyun, birlikte oyun oynayın. Göreceksiniz ki çocuklarınız daha başarılı olacaklardır.

 

Siz değerli velilerimize, çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.

 

            Kıymetli meslektaşlarım! Sizin hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. İlimizde eğitimin çıtasının yükselmesindeki gayretlerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

 

Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliği üyelerine, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

                                                                                                                   Nevzat TÜRKKAN 

                                                                                                               Sinop Millî Eğitim Müdürü

23-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-201623-01-2016

24-01-2016
23-01-201623-01-2016

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.