SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Yemekte Denge Eğitimi Projesi Resim Yarışması Kazananları Belli Oldu

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Yemekte Denge Eğitimi Projesi Resim Yarışması Kazananları Belli Oldu

 

Öğrencilermiz Dengeli Beslenmeyi Resmettiler! 

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı işbirliği içerisinde İlimiz İlkokul 2.3. ve 4. Sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Dengeli Besleniyorum” resim yarışması sonuçlandı. Projenin uygulandığı 50 İlkokul içerisinden 14 eser arasında ilk üçe giren öğrencilerimiz çeşitli ödüllerin sahibi oldu.

Türkiye çapında Sinop, İstanbul, İzmir, Trabzon, Gaziantep,  Kayseri, Antalya, Erzurum, Aydın, Kahramanmaraş’ın bulunduğu  10 pilot ilde toplam 1 milyon öğrenci ve ebeveyne  ulaşan Yemekte Denge projesi 2014-2015 eğitim öğretim dönemi öğrenci ve öğretmenlere yönelik yarışma etkinlikleri gerçekleşmiştir.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Millî Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekin BAŞ, Şube Müdürü Ahmet DEMİR, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Temsilcileri, Yemekte Denge Eğitimi Proje Koordinatörleri Kandemir ÇORAPCI ve Erdal KOCADAĞ, dereceye giren öğrencilerimizin Okul Müdürleri, Öğretmenleri ve Veliler katılmışlardır. Projenin öğrencilere yönelik düzenlediği “Dengeli Besleniyorum” temalı resim yarışması Yemekte Denge projesinin içerdiği sağlıklı ve dengeli beslenme bilgilerinin, resim yoluyla etkili ve ilgi çekici şekilde yansıtılmasını sağlayarak, öğrencilerin yaratıcı eserler çıkarmasına olanak sağlamıştır.

İl Millî Eğitim Müdürlükleri’nde, projeden sorumlu şube müdürü, il koordinatörleri, il düzeyinde görevlendirilecek görsel sanatlar öğretmenlerinin oluşturduğu bir komisyon ile değerlendirilen resimler arasında 1. olan İpek YARENDEĞER, 2. olan Elif ÜNSAL, 3. Olan Miraç ZURNACI öğrencilerimize bisiklet, MP3 çalar ve scooter hediye edilmiştir.  

 

Sinop

 

İpek Yaren Değer

Merkez Fatih İlkokulu

Elif Ünsal

Merkez Cumhuriyet İlkokulu

Miraç Zurnacı

Gerze Gazi Mustafa Kemal İlkokulu

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.