SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat Türkkan´ın , 13.03.2016 Tarihinde Yapılacak YGS Sınavı ile ilgili Açıklaması

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat Türkkan´ın , 13.03.2016 Tarihinde Yapılacak YGS Sınavı ile ilgili Açıklaması

13.03.2016  tarihinde yapılacak olan YGS  Sınavı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat Türkkan şunları söyledi:

 

"Ülkemizin yarınlarına imza atacak olan  sevgili gençlerimizin gireceği bu sınavlar, onların  istikballeri açısından oldukça önemlidir. Bu bakımdan, sevgili yavrularımıza, bu önemli sınav  sürecinde gerek biz eğitimciler, gerekse aileler olarak elbirliğiyle onların bu kritik günlerinde destek olmalıyız. 

Öğrencilerimizin, heyecana kapılmadan  ellerinden gelenin en iyisini yaparak, bilgi ve kapasiteleri doğrultusunda sınavlardan başarı ile çıkacaklarını” belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü, "Geleceğimizin teminatı olan; ülkemizin yarınlarında,her kademede söz sahibi olacak olan gençlerimize başarılar diliyorum.  

Ayrıca onları fedakarca yetiştiren saygıdeğer öğretmenlerine, okul idarecilerine ve ilçe milli eğitim müdürlerimize  de bu sınav dolayısıyla başarılar diliyorum. İnşaallah herkes emeğinin karşılığını ve hak ettiğini alır. 

 

Sınavın yapılacağı zaman dilimi içerisinde herkese ve hepimize ayrı ayrı görevler ve sorumluluklar düşmektedir.

 

1- Belediyelerimizin Sınav süresince anons yapmamalarını, 

2- Sınav saatlerinde sınav yapılan okul  binalarının  çevresinden geçen  araçların korna çalmamalarını, gürültü yapmamalarını, 

3-Sınavda görev alacak olan salon başkanı ve gözcü görevindeki öğretmen arkadaşlarımın, sınav sırasında sevgili öğrencilerimize yardımcı olmaları açısından kendi aralarında  konuşmamalarını, 

4- Aday ve öğretmenlerin kesinlikle cep telefonlarıyla sınava girmemeleri, ses çıkaran topuklu ayakkabı giyip öğrencilerimizin motivasyonunu bozmamalarını, 

5- Sınav saatlerinde sınav yapılan okul çevresindeki inşaatlarda çalışan işçilerimizin 09.30 -12.30 saatleri arasında işi bırakmalarını rica ediyorum diyen İl Milli Eğitim Müdürü mesajını şu cümlelerle bitirdi: 

"Bu sınavın, başta sevgili öğrencilerimize, değerli ailelerine, eğitim camiamıza, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.