SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphane Açılışını Gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphane Açılışını Gerçekleştirdi.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN  ve Seydi Ali Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürümüz  Haluk Öztürk Öğretmen ve Öğrencilerimizle okulumuzun kütüphane açılışını gerçekleştirdiler.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, kitap okumanın hızlı okuma ve anlamayı geliştireceğini belirterek "Bir kitapta sen anlat projesi" kapsamında her öğrencinin bir kitabı okuyup jest ve mimikleri ile anlatacağına inandığını belirtti.

        Öğrencilerin okudukları kitapları dinleyicilere yaşatarak anlattığı "Bir Kitap da Sen Anlat" projesinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürümüz,şunları söyledi;

"Kitaplarda, bir kahramanı özümseyerek, onu yaşayarak okumak son derece önemli olmakla birlikte, hayatımız boyunca sürekli hatırlayacağımız güzel anılar kalır. Kitap okumak, oradaki kahramanlarla yüzleşmek bizlerin hayatta başarılı olmasını sağlayarak hayalgücümüzü ve problemlerle başa çıkma yeterliliğimizi artırır. Kitap okuyan kişilerin kelime dağarcığı gelişir, sözel derslerin yanında Matematik,Fizik, Kimya gibi sayısal derslerinde de başarı elde etmemizi sağlar. Ben kitap okumaya teşvik için hazırlanan bu projeyi hayata geçirmek adına atılan bu adım için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum "

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.