SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, HOVERCRAFT PROJE EKİBİ´NİN Ödül Törenine Katıldı.

   
İl Milli Eğitim  Müdürümüz Nevzat  TÜRKKAN, HOVERCRAFT PROJE EKİBİ´NİN Ödül Törenine Katıldı.

06-01-201606-01-201606-01-2016      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Türkiye İhracatçılar Meclisi´nin  “Sınırsız İnovasyon, Sınırsız Potansiyel” Sloganıyla bu yıl dördüncüsünü İstanbul Kongre Merkezi’nde  düzenlediği ‘Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri kapsamında, Genç Mucit kategorisinde yaptıkları Prototip Hovercraft Robotu Projesi ile Türkiye üçüncüsü olan   Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve proje ekibine ödül verildi.

     26 İl’den 100’den fazla proje arasından ürettikleri Hovercraft robotu ile Robotik Teknolojiler Yarışmasında Türkiye üçüncüsü seçilen Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve proje ekibi,Hovercraft robotu projesi hakkında bilgiler verdiler.

     Ayancık Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşma yapan Vali ÖZATA ÇETİNKAYA,  “Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve proje ekibi ürettikleri Hovercraft robotu  sayesinde  İlimizi gururlandıran bir başarıya imza atarak Türkiye üçüncüsü olmuşlardır. Bu başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve proje ekibini canı  gönülden tebrik ediyorum ve hepsine başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. Öğrencilere ve proje ekibine çeşitli hediyeler verdi.   Ödül töreninde Vali ÖZATA ÇETİNKAYA’ya, Ayancık Kaymakamı Adem KELEŞ, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan ERGÜL ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN eşlik etti.   Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve proje ekibi tarafından tasarlanan Hovercraft robotu; Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde gemilerin liman sorununu ortadan kaldırmak amacıyla, Karada, suda ve engebeli arazide kolaylıkla yol alabilecek şekilde, liman olmasa bile karaya çıkabilir düşüncesiyle tasarlandı. Çok az bütçeyle yapılan proje çok önemli başarı sağlayarak İlimizi gururlandırdı.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.