SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN´ın Göreve Başlama Mesajı

Nevzat TÜRKKAN 

 

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN NEVZAT TÜRKKAN’IN

GÖREVE BAŞLAMA MESAJI 

 

Millî Eğitim Bakanlığımızın onayları ile Sinop İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanmış bulunuyorum. 

Bu göreve gelmeden önce eğitimin her kademesinde, öğretmen, müdür yardımcısı, müdür başyardımcısı, 11 yıl lise müdürlüğü, Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı  ve son olarak da 2012 yılından itibaren Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü  görevlerinde bulundum. Bu görevlerim esnasında tarafıma tevdi edilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için çaba sarf ettim. Özellikle son görevim olan Karabük İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığım esnasında görev alanımda olan Millî Eğitim Yatırımları konusunda önemli çalışmalar yaptık. Karabük İlimize 2003 yılından beri 77 yeni okul binası kazandırdık ki bu sayı Karabük’teki mevcut okul binalarının yaklaşık %70’idir. Bunun yanında eğitim kurumlarımız bünyesinde sosyal tesis, spor salonu ve ek binalar kazandırıldı. Karabük İlinde küçük onarım yapmadığımız okul kalmadı. Gönderilen tüm ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılması için çaba sarf edildi. 

Ordu ilimize, görev yaptığım son 3,5 yıl içerisinde 91 eğitim binası kazandırıldı. 

Yurdumuzun en nadide illerinden biri olan Sinop’umuza İl Millî Eğitim Müdürü olarak hizmet edecek olmanın gururunu, onurunu ve sorumluluğunu yüreğimde hissediyorum. Bugünden itibaren tüm eğitim çalışanlarımızla birlikte İlimizin eğitim çıtasını daha yukarılara yükseltmek için gece gündüz canla başla çalışacağız. Zaman zaman önümüze çıkabilecek engellerden yılmayacak, aksine başarmak için daha büyük bir azim ve gayret içinde olacağız. 

Eğitim öğretimin en üst seviyeye yükseltilmesi için daha önceki arkadaşlarımızın uyguladığı projelerden başarıya ulaşanları destekleyerek sürdürecek, bunun yanında yeni projeler uygulayacağız. Özellikle anne ve babaları yanımıza almak ve eğitim öğretimde daha etkili rol almalarını sağlamak amacıyla okul öncesinden itibaren her seviyede ana-baba eğitimleri yapacağız. Onlarla konuşup, dertleşerek yaşadıkları sorunları çözmede onlara yardımcı olacağız. Bu konuda uzman eğiticilerimiz ve rehber öğretmenlerimizden en üst düzeyde destek alacağız. 

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimi için gereken tüm tedbirleri alacağız. Engeli ya da süreğen hastalığı nedeniyle okula devam edemeyen öğrencilerimiz için evde eğitim uygulamasını yaygın hale getireceğiz. 

Liselere ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizden maddi imkânı yeterli olmadığı için halk eğitim merkezlerimiz kanalıyla ücretsiz hazırlık kurslarını yaygınlaştırarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya çalışacağız. 

Eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, sosyal tesislerin arttırılması ve okullaşma oranının yükseltilmesi için kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanacak ve yeni yatırımlar gerçekleştireceğiz. Pansiyonlu okullarımızın imkânlarının iyileştirilmesi, taşımalı eğitimde öğrencilerin en iyi şartlarda taşınması ve öğle yemeği için en uygun imkân ve tesislerden faydalanmaları hususunda gereken tüm tedbirleri alacağız. 

Ekonomik ve sosyal yönden zayıf olan ilçe, belde, mahalle ve köylerimizde öğrencilerimizin motivasyonu ve eğitimde fırsat eşitliği için valiliğimiz, il özel idaremiz, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz ve diğer kurum ve kuruluşların destekleri ile gece gündüz demeden Sinop`ta eğitimin ivme kazanması için canla başla ekip ruhu içinde çalışma gayreti içinde olacak, özel projeler hazırlayacak ve hep birlikte uygulayacağız. 

Bu süreçte başta Valimiz, Milletvekillerimiz, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, İl/İlçe Belediye Başkanlarımız, İl Özel İdaresi Meclis Başkanımız, Genel Sekreterimiz, resmi ve özel paydaş kurum ve kuruluşların yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, basın kuruluşları, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimizdeki çalışma arkadaşlarım, okullardaki her kademedeki yönetici arkadaşlarım, öğretmenlerimiz, velilerimiz, hayırseverlerimiz, sanayici ve esnafımızın desteğini yanımızda her zaman hissedeceğiz. 

Hedef koymazsak planlayamaz, ölçme ve değerlendirme yapmadan geliştiremeyiz. Her işin başında ilgili taraflarla istişare yapacak, istişare neticesinde aldığımız kararları uygulama azminde olacağız. Sürekli gözlem ve değerlendirme, süreçlerin her kademesinde kalite denetimi, öz değerlendirme ve otokontrol sistemimizi kurarak muhtemel hataları süreç devam ederken önlemeye çalışacağız. 

Bu duygularla ve aldığım sorumluluğun bilinci içinde, hep birlikte başarmak için Cenab-ı Allah’ın bizleri muvaffak kılmasını diliyorum. 

Saygılarımla.

 

                                                                                                                                                     23/07/2015

                                                                                                                                                 Nevzat TÜRKKAN

                                                                                                                                              İl Millî Eğitim Müdürü

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.