SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Eğitim Vakfı İşbirliği İçerisinde " Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi" İlimizde Gerçekleşti.

“Anadolu’nun Vakfı” olmak vizyonuyla 35.yılını geride bırakan, eğitim ve sağlık alanında çalışmalarını sürdüren Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, öğretmen ve idareciler ile topluma değer katan sürdürülebilir bir model oluşturmak hedefiyle ‘Değerli Öğretmenim’ projesinin ikinci ayağı olan Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi semineri bugün Sinop’ da gerçekleştirdi. Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından düzenlenen, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Sinop’ ta gerçekleşen “Proje Döngüsü” semineri İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kutlu Tekin BAŞ, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Pazarlama ve Proje Müdürü Nil Çeltek’ in katılımıyla gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı maksimum 30 öğretmene  yönelik düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi semineri iki gün boyunca devam etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Şaban Karataş, açılış konuşmasında; “Öğretmenin bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak uzun dönemli projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan kişiler olmasına yönelik yetkinlik ve davranışların geliştirmesi konulu "Değerli Öğretmenim Projesi" nin devamı niteliği taşıyan “Proje Döngüsü Yönetimi” Eğitimi öğretmenlerimizin kendilerini proje alanında geliştirmeleri için büyük bir fırsattır.  Eğitime katılan seçkin Öğretmenlerimizin bu fırsatı değerlendirerek proje alanında daha etkin çalışmalar yapacakları inancını taşımaktayım” dedi.  Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, açılış konuşmasında “Değerli Öğretmenim projesi ile bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, öz güven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri dikkate alan, kültürel ve bireysel farklılıkları kabul eden öğretmen bakış açısı kazandırmayı hedeflemek ve bununla beraber öğretmenlerimizin uzun dönemli projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan, gözlemlediği toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerini geliştirebilmesini amaçlıyoruz.” dedi. Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban KARATAŞ tarafından Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı temsilcilerine çeşitli hediyeler takdim edilmiş olup, eğitime katılan öğretmenlerimize de katılım belgesi verilmiştir.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Eğitim Vakfı İşbirliği İçerisinde

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.