SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Şaban KARATAŞ’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesaji‏

          Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklâl ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Şaban KARATAŞ’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesaji‏

          Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi kader birliği yapmış, istiklâl ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. İstiklâl mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün  önderliğinde doğan  Türkiye Büyük Millet Meclisi millî birliğimizin, millî mutabakatımızın, millî egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine dayalı, demokratik zemin üzerinde yükselen cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

          Sevgili çocuklar, bu iklimden en çok etkilenen bir milletin çocukları olarak sizler ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. Bunun için bizler bütün hayallerimizi sizlerin üzerinden kuruyoruz. İnanıyoruz ki yarınların Türkiye’si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu, sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

 

Dr. Şaban KARATAŞ

Milî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.