SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.
Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni Yapıldı

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirildi.

 

22 Mayıs 2014 Cuma günü saat 14.30 da Sinop Sarı Saltuk Anadolu Lisesinde Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA  ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla, Milli Eğitim Bakanlığınca Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi kapsamında tablet bilgisayar dağıtım töreni düzenlendi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan tören, Fatih Projesi tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.

 

Günün anlam ve önemine değinen Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Fatih Projesi ile ilgili bilgiler verdi.

 

Projenin amacının eğitimdeki kaliteyi artırmak olduğuna vurgu yapan Valimiz Sayın Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA “bilgiye daha hızlı erişim sağlayacak olan tablet bilgisayarların sadece internete erişim amacı ile değil, öğrencilerin derslerine çalışmasında da kolaylıklar sağlayacak bir araç olduğunu söyledi. ”

 

Tören, programa katılan protokol üyelerinin, öğrencilere tablet bilgisayarları dağıtımı ile son buldu.

 

Fatih Projesi 2012 yılında başlamış olup bugüne kadar 41 Okulumuza 917 dersliğimize 917 adet etkileşimli tahta kurulmuştur. Fatih projesi kapsamında 23 adet okulumuzda 1754 adet tablet dağıtılmıştır.

 

2015 yılı içerisinde 18 adet okulumuzda 795  dersliğimize  795 adet etkileşimli tahta kurulumu için keşif çalışmaları başlamıştır. 2015 yılı içinde ilimiz 9. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtılacaktır.

 

 

 

Fatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih ProjesiFatih Projesi

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.