SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dengeli Beslenen Bir Nesil İçin Yemekte Denge

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve işbirliğiyle yürütülen Yemekte Denge Eğitimi Projesi kapsamında Eğitici Eğitimi programı Sinop İlimizde gerçekleşti.
Dengeli Beslenen Bir Nesil İçin Yemekte Denge

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın 2011 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürüttüğü Yemekte Denge Eğitimi Projesi 5’inci yılında Sinop İlimizde 100 personelimizin katılımı ile eğitim programını gerçekleştirdi. Yapılan bu eğitime Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat TÜRKKAN, Sabri Ülker Vakfı Genel Sekreteri Begüm MUTUŞ, Proje Koordinatörleri Kandemir ÇORAPCI ve Erdal KOCADAĞ ile 50 pilot okulumuzun proje temsilcileri katıldı. Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir temel beslenme eğitim projelerinden biri olan Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında 10 pilot ilde görevli 8.600 öğretmene eğitim verilmektedir. Eğitimlerde; Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hünkar Korkmaz koordinatörlüğünde 2’inci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin algı ve öğrenme düzeylerine göre ayrıştırılan eğitim materyalleri ile ilgili bilgi aktarımı yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.