SİNOP İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMEN YETİŞTİRME SÜRECİ 1. DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

        Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı Sayın Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA ve İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ’ın da katılımıyla Sinop’ta Sarı Saltuk Anadolu Lisesinde yapıldı.
ADAY ÖĞRETMEN YETİŞTİRME SÜRECİ 1. DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

02-04-201602-04-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

        Sayın Vali Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA ve Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN’ın aday öğretmen yetiştirme sürecine ilişkin değerlendirmelerinin ardından Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU ile Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI’nın  ATO Congresium’daki konuşmaları telekonferans sistemiyle tüm aday öğretmenler tarafından takip edildi. Bu şekilde ülke genelinde Şubat Ayında ataması yapılan 30 bin aday öğretmen telekonferans sistemi ile bir araya gelmiş oldu.
 

Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecinin ilk değerlendirme toplantısına konuşmacı olarak katılan Sayın Başbakan Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU konuşmasında kendi öğretmenlik ve akademisyenlik hayatından örnekler vererek aday öğretmenlere tavsiyelerde bulundu.

İlk değerlendirme toplantısının gerçekleştirildiği aday öğretmen yetiştirme sürecinin 1 Mart 2016 – 30 Haziran 2016 tarihine kadar olan bölümü dört gün sınıf ve okul içi, bir gün okul dışı faaliyetleri olarak planlanmış durumda. Bu süreç içerisinde her hafta Cuma günü yapılacak okul dışı faaliyetlerde aday öğretmenler; şehir kimliğini tanıma – kurumsal işleyiş – yanı başımızdaki okul – tecrübeyle buluşma – gönüllülük ve girişimcilik çalışmaları – mesleki gelişim ve kariyer konularında çalışmalara katılıyorlar.
  1.Değerlendirme Toplantısına Sayın Vali Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Ekrem YAMAN, Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Sarı Saltuk Anadolu Lisesi İdarecileri ile aday öğretmenler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı Hükümet Konağı Kat 2 SİNOP - 03682611987

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.